Open/Close Menu Türkiye'nin En Büyük Trafik Güvenliği Etkinliği
8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisinin son gününde kamu, STK ve özel sektör temsilcileri bir araya gelerek sektör değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ali Çelik, sektörün tüm paydaşlarını buluşturan bu etkinliğin ülkemize katkı sağlayacağını umut ettiğini dile getirdi.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ali Çelik şöyle devam etti: “Her yıl 7000’in üzerinde vatandaşın trafik kazalarında hayatını kaybettiğini dikkat çeken Çelik, Trafik güvenliği denilince bir yönü ile işin sorumluluğunu taşıyan insanlarız ama hepimiz aynı zamanda trafik ile iç içe hareket ediyoruz. Çözümün de içindeyiz. Çözüm konusunda yol ve yöntemler sunan bu tür etkinliklerde farkındalık sağlanması adına bulunuyoruz.

Kamu adına faaliyet gösteren bizle bu alanda çalışan özel sektör ile biraraya gelerek dünyadaki ve ülkemizdeki teknolojik gelişmeleri görme ve paylaşma şansına sahip oluyoruz. Türkiye’de teknolojiyi etkin kullanarak, Ar-Ge yaparak geliştirilen yerli ve milli ürünlerin Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumuna katkı sağlayacağına inanıyoruz. Akıllı ulaşım sistemlerini ivedilikle hayata geçirmemiz gerekiyor. Tüm sektör temsilcileri ile birlikte olma ve sorunları çözme noktasında birlikte hareket etmek önemli. Bu anlamda çözüm odaklı her paydaşa kapımız açık.”

© 2017 Trafik Fuari