Open/Close Menu Türkiye'nin En Büyük Trafik Güvenliği Etkinliği
MAPFRE Vakfı Tiyatrosu

Türkiye’nin trafik sorunlarına dikkat çekmek için kaleme alınan ve trafik kurallarını eğlendirerek öğretmeyi hedefleyen Mapfre Vakfı’nın “Bıdık ile Köpük Trafikte” oyunu 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisinde çocukların yoğun ilgisini çekti.

Mapfre Vakfı’nın 2016 yılında hayata geçirdiği, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu, hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor.
1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı tiyatro oyunuyla trafik kuralları hakkında çocukları bilinçlendiriyor.
Sahneye koyduğu çocuk oyunlarıyla tanınan Tiyatro Alkış tarafından MAPFRE Vakfı için özel olarak yazılan “Bıdık ile Köpük Trafikte”, oyunu 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi kapsamında 17 Kasımda da devam edecek.

© 2017 Trafik Fuari