Open/Close Menu Türkiye'nin En Büyük Trafik Güvenliği Etkinliği
8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı

Shell, tüm operasyonlarında “Hedef Sıfır” vizyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor. Sıfır kaza, olarak özetleyebileceğimiz bu vizyon ile çevreye ve insan hayatına zarar verebilecek her türlü kazanın engellenmesi amaçlanıyor. Shell, sürdürülebilirlik stratejisinin en önemli konu başlıklarından biri olan yol emniyeti alanındaki projeleri ile Shell çalışanlarının, tedarikçilerinin, hizmet aldığı lojistik şirketlerinin çalışanlarının emniyetli bir şekilde seyahat etmesini sağlamanın yanı sıra, faaliyet gösterdiği toplumlarda da bu konudaki farkındalığı arttırmayı hedefliyor.

Her ortamda yol emniyeti konusundaki bilgi ve tecrübelerini toplumla paylaşmak arzusunda olduklarını kaydeden Shell Avrupa ve Afrika Yol Emniyeti Müdürü Hülya İnci, Dünya Sağlık Örgütü’nün 2010 yılında başlattığı ‘Yol Emniyeti 10 Yılı’ programına destek verdiklerini anımsatarak, “Shell, Türkiye’nin farklı noktalarında düzenlediği etkinliklerle son yedi yılda 120 bin kişiye yol emniyeti eğitimi vererek, yol emniyeti konusunda toplumsal farkındalığın yaratılmasına katkı sağladı. Shell, trafik güvenliğine gönüllü olarak destek veren ilk şirketlerden biri olarak 2013 yılında imzalanan Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu ile Trafikte Sorumluluk Hareketi platformuna üye oldu ve yol emniyeti bilincinin artması amacıyla ‘Yaşama Sözümüz Var’ sloganıyla yürüttüğü eğitim çalışmaları ile 2013 Stevie International Business Awards’ın “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde ödüle layık görüldü” diye konuştu.

Yol emniyeti konusunda eğitimin son derece kritik ve belirleyici bir noktada olduğunu ifade eden Hülya İnci, bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olan Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarının bu anlamda önemli bir misyonu başarıyla yerine getirdiğini düşünüyoruz” dedi. İnci, sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle bu fuarda hem standımızda hem panel sponsoru olarak mümkün olduğu kadar efektif bir şekilde yer almak istiyoruz. 17 Kasım Perşembe günü Shell’in sponsorluğunda gerçekleşecek olan panelde benimle birlikte Shell yöneticileri Sarp Ertekin, Taner Güler, Burcu Güdü ve Adex Akademi’den Ayhan Gökdemir “Trafikte Risklerin Normalleştirilmesi, İkilemler ve Önemsemek” konularında bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacaklar. Öte yandan standımızda yer alacak olan interaktif oyun panelimiz sayesinde ziyaretçiler Shell’in yol emniyeti konusundaki 5 önemli hayat kurtaran kuralını detaylıca öğrenip oyun sırasında uygulama imkanı bulacaklar. Yol emniyeti ile ilgili olarak bu oyunda uygulanacak kurallar; emniyet kemerinin takılması, alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanılmaması, yasal olarak belirtilen hız limitin geçilmemesi, araç sürerken cep telefonu ile konuşulmaması, sürücülerin yola çıkmadan önce yolculuk yönetim planının oluşturması üzerine olacaklar. Oyunu başarıyla tamamlayanlar anında süpriz hediyeler kazanacak. Ayrıca, yine standımızda bulunan ‘alkol gözlüğü’ uygulaması ile ziyaretçilerimiz Adex Akademi’nin uzman eğitmenleri eşliğinde alkollü araç kullanmanın tehlikelerini yakından deneyimleme imkanı bulacaklar. Tüm fuar ziyaretçilerini Shell Standına bekliyoruz.”

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı
Tarih: 16-18 Kasım 2017
Yer: Ankara Congressium (ATO)

© 2017 Trafik Fuari