Ömer Faruk Yelkenci

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü

Trafikte Saygı, Sürücü Eğiticileri Eğitimi Oturum Moderatörü

1969 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğan Ömer Faruk Yelkenci, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını “Türk Modernleşmesinin Osmanlı Kökenleri: Sultan II. Abdülhamit Dönemi Eğitim Konuları” tezi ile tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda doktora öğrenimine devam etmekte olan Ömer Faruk Yelkenci, İngilizce bilmektedir.
Ömer Faruk Yelkenci, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 17 yıl özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. Evli ve iki çocuk babası olan Ömer Faruk Yelkenci 17.03.2014 tarihinden itibaren Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü görevini iki yıl süreyle yürütmüş olup 14.03.2016 tarihinden itibaren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yön. Kur. Bşk.

Trafikte Saygı, Sürücü Eğiticileri Eğitimi Oturum Panelisti

1952 yılında Amasya Merzifon’da doğdu. 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA’ da Psikiyatri uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu’ da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa’ da Yardımcı Doçent (1988) ve Doçent (1990) oldu. Klinik Direktörlüğü yaptı. Albaylığa (1993) ve Profesörlüğe (1996) yükseldi. 1996-1999 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Adli Tıp Kurumunda bilirkişilik yaptı. Kendi isteğiyle emekli oldu.1998 yılında Memory Centers of Amerika’ nın Türkiye Temsilciliğini aldı.

Halen Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü görevlerini yürütmektedir.

31′i uluslararası olmak üzere 100′ün üzerinde yayını vardır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Mesut Düzgün

Gazi Üniversitesi

Trafikte Saygı, Sürücü Eğiticileri Eğitimi Oturum Panelisti

Gazi Üniversitesinde Lisansını Otomotiv Anabilim Dalı, Yüksek Lisans ve Doktorasını Fen Bilimleri Enstitüsü yapan Doç. Dr. Mesut Düzgün, sırası ile Kia Motors Türkiye’de Eğitim Uzmanı, Honda Türkiye A.Ş’de Otomotiv Uzmanı, Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen, Gazi Üniversitesinde Araştırma Görevlisi, Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı olarak çalıştı. İngilizce bilen Düzgün, şu konularla ilgilenmektedir: Taşıt Mekaniği, Taşıt Dinamiği, Taşıt Güç Aktarma Organları, Fren Sistemleri ve Fren Dinamiği, Taşıt Test Yöntemleri ve Enstrümantasyon, Tip Onay Testleri ve Standart Geliştirme, Homologasyon İşlemleri ve Lisanslam, ABS (Anti-lock Brake System) Test Metedolojisi, Taşıt Güvenlik Sistemleri, Süspansiyon ve Direksiyon Sistemleri, Şasi ve Hareket Sistemleri, Otomatik Taşıt Kontrol Sistemleri, Elektronik Savrulma Kontrol Sistemi (ESP).

Ali Saydam

İletişim Uzmanı- Bahçeşehir Üniv. İletişim Fak. Öğr. Üyesi

Trafikte Saygı, Sürücü Eğiticileri Eğitimi Oturum Panelisti

1998’de kurulan halkla ilişkilerde medya araştırma, değerlendirme ve ölçümleme hizmeti veren PRNET’in kurucularındandır. Halen “Bersay İletişim Danışmanlığı”, “Kesişim Yayıncılık ve Tasarım”, “Gravital Dijital İletişim Danışmanlığı” ve “Bersay İletişim Enstitüsü”nün oluşturduğu “Bersay İletişim Grubu”nun Yönetim Kurulu Onursal Başkanlığını yürütmektedir.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans sınıflarına 10 yıl süresince ders veren Saydam halen Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde son sınıflara Özel Müşteri İlişkileri Yönetimi (Account Management) dersi ve Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisi Komutanlığı’nda Algılama Yönetimi ve Stratejik İletişim dersleri vermektedir.

Avni Özgürel

Gazeteci – Yazar

Trafik Güvenliği ve Medya Oturumu Panelisti

Mehmet Avni Özgürel, 1948 yılında Ankara’da doğmuştur. 1954 yılında Kurtuluş İlkokulu’nda tahsiline başladı. Kurtuluş Lisesi’nin orta kısmında Ortaokulu okudu. Liseyi de Ankara Gazi Lisesi’nde okumuş’da Ulus gazetesinde gazetecilik mesleğine başladı. Aynı zamanda da İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi-Maliye Bölümü’nde yüksek öğrenimini tamamladı.

Milliyet, Akşam, Yeni İstanbul, Ayrıntılı Haber gazetelerinde ve Yankı Dergisi’nde gazetecilik yaptı. Gelişim Yayınları’nda çalıştı. Daha sonraki yıllarda Sabah gazetesi ve ardından Radikal gazetesinde özel haber müdürlüğü, Doğan Yayın Grubu bünyesinde Yeni Ufuk Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Halen Radikal gazetesinde yazar olarak çalışıyor.

Faruk Bildirici

Gazeteci-Yazar

Trafik Güvenliği ve Medya Oturumu Panelisti

10 Kasım 1956 yılında Gaziantep, Nizip’te doğmuştur. Ankara Üniversitesi Basın İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Cumhuriyet, Sabah ve Hürriyet gazetesinde çalıştı. 2002-2003 yıllarında Tempo dergisinde “Kırlangıç Yuvası” köşesinde yazdı. Gizli Kulaklar Ülkesi, Maskeli Leydi, Üniforma Slogan Biber, Kuzum Bülent, Silüetini Sevdiğimin Türkiyesi, Anıtkabir Racon Zambak, Hanedanın Son Prensi, Yemin Gecesi ve Serkis Bu Toprakları Sevmişti adlı kitapları yazdı.

Kanal D ve TV 8’de çalıştı.

Oğuz Haksever

NTV Sunucusu – Gazeteci

Trafik Güvenliği ve Medya Oturumu Panelisti

20 Mart 1957 tarihinde Gaziantep‘te doğmuştur. TRT Haber Dairesi Başkanlığı’nda muhabirliğe başladı. Irak‘taki Körfez Savaşı‘nı ve Yugoslavya İç Savaşı’nı izleyerek izleyicilere sundu. 1991 yılından sonra özel televizyonlarda; sırasıyla Show TV, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde muhabir, editör ve sunucu olarak çalıştı. Bu kanalların haber merkezlerinin kuruluşlarında görev aldı.

2000 yılında çalışmaya başladığı NTV’de Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü yaptı, editör ve anchor olarak çalıştı. NTV Radyo ve Kral FM’de de Gazeteci Mehmet Barlas‘la birlikte “Makam Farkı “ adlı müzik programını hazırlayıp sundu. Oğuz Haksever, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü

16 Şubat 1958’de Trabzon Sürmene’de doğdu. Baba adı Hasan Arslan, anne adı Ayşe’dir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesinden askeri doktor olarak mezun oldu. Ankara GATA’da iç hastalıkları ve kardiyoloji ihtisası yaptı. ABD’de Washington DC’de eğitim gördü.

Ağrı ve Ankara Mevki Askeri Hastanelerinde çalıştı. GATA’da yardımcı doçent olarak görev yaptı. Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine atandı. Doçent olarak, KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında öğretim üyeliği ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2002’de profesör oldu. Yüzden fazla araştırması ve makalesi ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı.

22 ve 23. Dönemde Trabzon Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 24. Dönemde aynı Komisyonun Başkanlığına yeniden seçildi. 23. Dönemde TBMM Çocuk Hakları İzleme Komitesinin kurulmasına öncülük etti ve Başkanlığını üstlendi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Erdöl, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Dr. Pavel Ursu

DSÖ Türkiye Temsilcisi Başkanı

Uluslar arası Trafik Güvenliği Uygulamaları Oturum Modertörü

Moldova Devlet Tıp Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Okulu’nda lisans derecesi ve ayrıca London School’da Halk Sağlığı Yüksek Lisans Diploması ve Yüksek Lisans derecesi bulunmaktadır. WHO’ya katılmadan önce Dr. Ursu, Chisinau Kent Acil Hastanesi’ndeki klinik çalışmasını Acil Sağlık Hizmetleri kapasite güçlendirme projesinin Proje Yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı’nda kıdemli danışman olarak ve dolayısıyla Uluslararası İlişkiler Ofisi başkanlığında çalışmıştır. 2003 yılından beri 2010 yılına kadar Moldova’da Ülke Ofisi Başkanı olarak çalışma hayatı devam etti. Ağustos 2010’dan Mayıs 2015’e kadar Dr. Ursu, DSÖ Tacikistan’daki DSÖ Ülke Ofisi Başkanı / Temsilciliği görevinde bulundu. Dr. Ursu 2001’de Proje Görevlisi olarak DSÖ’ye katıldı ve 2003 yılından beri DSÖ Moldova Cumhuriyeti Ülke Ofisi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Maria Segui Gomez

Uluslararası Otomobil Federasyonu Danışmanı (FIA)

Maria Segui-Gomez is a physician and doctor in public health who trained at the University of Barcelona (Spain) and Harvard University (USA). Following academic appointments at Johns Hopkins University (USA), University of Virginia Medical School (USA), and University of Navarra (Spain) she became a tenured professor in preventive medicine and public health. Dr. Segui-Gomez’s research has focused on the prevention of injuries, mostly road traffic crashes. She conducted her research at Harvard University, Johns Hopkins University and Universidad de Navarra where she established the European Center for Injury Prevention, which became a WHO collaborating Center. She has authored one hundred scientific papers, several books and dozens of book chapters.   In 2011, Dr. Segui-Gomez was appointed as General Director for Public Health, Drug Dependencies and Consumer Affairs under the Regional Minister of Health of Castille La Mancha (Spain) and in 2012 she was appointed as General Director for Traffic for Spain under the Ministry of Interior where she supervised a budget of approximately 800 million euros yearly.   Under her directorship road fatalities were reduced by 18% in Spain. Since 2016 she serves as road safety consultant for the Federation International de l’ Automobile (FIA) and its High Level Panel.

Dr. Dinesh Sethi

DSÖ Avrupa Bölgesi Şiddet ve Yaralanmalar Program Yöneticisi

Dr. Dinesh Sethi is the Programme Manager for Violence and Injury Prevention at the Division of Noncommunicable Diseases and Promoting Health Across the Life-Course, World Health Organization Regional Office for Europe. He co-ordinates work in the areas of violence and injury prevention with a special focus on child maltreatment, road safety and child injury. Dr Sethi has authored several reports for the European Region, including the European report on preventing child maltreatment and the European report on preventing violence and knife crime among young people. He is responsible for providing technical support to the 53 countries of the European Region. This includes the implementation of ‘Investing in children: the European child maltreatment prevention action plan 2015-2020’.

Prof. Dr. Yeşim Yasak

Çankırı Karatekin Üniversitesi

Şoförlerin Sorunları, Bu Sorunların Trafik Güvenliğine Etkisi ve Çözüm Yolları Oturumu Panelisti

Doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yapan Prof. Dr. Yeşim Yasak, Trafik Kazalarıyla İlişkili Sürücü Tutum ve Davranışları konulu tez hazırladı. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunda Psiko-Eğitim Uzmanı-Danışman olarak ve ayrıca TŞÖF- Psikoteknik, Sürücü Değerlendirme, Eğitim ve Araştırma Müdürlüğünde çalışan Yasak, Gazi Üniversitesinde Trafik Planlaması ve Uygulaması ABD Öğretim Üyeliği yaptı. Türk Psikologlar Derneği, TPD Trafik Komisyon Üyeliği ve Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu üyeliği bulunmaktadır.

Ziya Doğru

ASELSAN AŞ HBT Kamu Güvenliği Haberleşme Sist. Prog. Dir. Proje Yöneticisi

Sayısal Takografların Karayolu Trafik Güvenliğine Etkisi Oturum Panelisti

1960 yılında Ankara Kızılcahamam’da doğan Ziya Doğru, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 1984 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde Biyomedikal alanında “Defibrilatör Test Cihazı” tezi ile yüksek lisansını tamamladı. ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde 1982-1987 yılları arasında 4,5 yıl Araştırma Görevlisi – Asistan olarak görev yapan Ziya Doğru, aynı bölümde 2,5 yıl doktora öğrenimine de devam etti. Ziya Doğru, 1988 yılında GATA Ankara’da tıbbi cihazlardan sorumlu yedek subay olarak askerlik görevini tamamladıktan sonra 29 yıl ASELSAN AŞ’de test sistemleri, elektronik üretim, sivil elektronik sistemler ve haberleşme ağları alanlarında görev yaptı. ASELSAN’da üretim, test, iş ve proje geliştirme, sistem mühendisliği ve proje yönetimi konularında bölüm yöneticilikleri de dâhil farklı görevlerde çalıştı. Halen Proje Yöneticiliği görevini yürüten evli ve iki çocuk babası Ziya Doğru, İngilizce bilmektedir

Mustafa Çobanlı

Uluslararası Takografçılar Derneği Başkanı

1969 yılında Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde doğan Mustafa Çobanlı, ilkokulu Yahyalıda tamamladı.1982 yılında otomotiv elektrik ve elektronik sektöründe mesleğe başlamıştır.1982 ve 1991 yılları arasında eğitim seminerlerini tamamlayarak sanat okulundan mezun oldu.

1992 yılında Kayseri il merkezinde kendi işyerini açarak Takograf ölçüm cihazı sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılında Uluslararası Takografçılar Derneğine başkan olarak seçilmiştir. Beş yıldır dernek başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Çobanlı Takograf ve oto servis sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

Prof. Dr. Sarp Ertürk

Pars Ar-Ge Genel Müdürü

Sayısal Takografın Karayolu Trafik Güvenliğine Etkisi Oturumu Panelisti

Sarp Ertürk, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’deki Essex Üniversitesinde TEV-İngiliz Kültür bursuyla 1996 yılında Yüksek Lisans ve YÖK-Kocaeli Üniversitesi bursuyla 1999 yılında da doktora eğitimlerini tamamlamıştır. 1999-2001 yılları arasında Öğretim Elemanı olarak Kara Harp okulunda askerlik hizmetini tamamlayan Sarp Ertürk, 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamış, 2002 yılında aynı bölümde Doçent, 2008 yılı başında da aynı bölümde Profesör olmuştur.

2008 yılında Kocaeli Üniversitesi’nin ilk spin-off şirketlerinden olan Pars Ar-Ge firmasını Kocaeli Üniversitesi teknoparkında kurmuştur. Kendisi, bu firma üzerinden ülkemizin önde gelen birçok büyük sanayi kuruluşuna özgün Ar-Ge çözümlerinin geliştirilmesini sağlamıştır. Bu firmada yürütülen tüm Ar-Ge çalışmalarının, projelerin ve teknolojik geliştirmelerin fikirsel, bilimsel, teknolojik ve idaresel yöneticiliğini gerçekleştirmiştir.

Zeki Bal

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Dairesi Başkanlığı 3. Sınıf Emniyet Müdürü

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez, yurtdışı ve il teşkilatına bağlı birimlerde ve mesleki rütbelerde yerine getirdiği adli ve idari görevlerin akabinde halen EGM Trafik Planlama ve Destek Dairesi Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev yapıyor. İngilizce ve Fransızca bilen Bal, çok sayıda mesleki kurs, seminer, çalıştay ve benzeri eğitim faaliyetinde kursiyer ve eğitici olarak aldığı görevlerin yanı sıra, mesleki akademik çalışmalarda ve çeşitli projelerde de çalıştı.

Mustafa Sünnetci

İBB Trafik Md. EDS Merkez Müdür Yardımcısı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri ve Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Müdür Yardımcısı

2007 yılında İBB Trafik Md. İstanbul Avrupa Yakası Düşey İşaretleme (Levha)   Birimi Planlama Ve Kontrol Mühendisliği ve İBB Trafik Md. İstanbul Avrupa Yakası Yatay İşaretleme (Çizgi) Birimi Planlama Ve Kontrol Şefliği / Kontrol Amirliği görevini sürdüren Mustafa Sünnetci ardından İBB Trafik Md. İstanbul Geneli Sinyalizasyon Birimi Birim Sorumlusu ve Kontrol Amiri, İBB Trafik Md. Akıllı Ulaşım sistemleri Md. Yrd. Trafik Kontrol Merkezi, E.D.S Sistemleri, Tünel İşletim Merkezi, Trafik Güvenliği, Trafik Eğitim Parkı konularında çalıştı. İngilizce bilen Sünnetci halen İBB Trafik Md. EDS Merkez Müdür Yardımcısı ve Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri ve Trafik Sinyalizasyon Sistemleri Müdür Yardımcısı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Kader Sertpoyraz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı, Şehir Plancısı, Sosyolog

1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olan Kader Sertpoyraz, İzmir Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğünde Şehir Planlamacısı olarak görev yaptı. Ardından İBŞB Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürü, Trafik ve Denetim Şube Müdürü olarak hizmet Verdi. 2014 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğüne Ulaşım Planlama Daire Başkanı olarak atanan Sertpoyraz, 2017 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı görevine getirildi.

Hamdi Alper Kolukısa

Muğla Büyükşehir Bel.

Trafik Denetimlerinde Yeni Yaklaşımlar Oturumu Panelisti

Hamdi Alper KOLUKISA, 1979 yılında Tokat İli Zile ilçesinde doğmuştur. Atatürk Üniversitesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. Daha sonra, kısa süre banka ve sigorta sektöründe çalıştıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı sınavı kazarak 2004 yılında Kara harp Okulu’ndan teğmen rütbesi ile mezun olmuştur.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbeleri ile görev yapmıştır. Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Kısım Amirliğindeki ve Muğla Valiliği İl Trafik Komisyonu Üyeliğindeki 5 yıllık çalışma süresinin sonunda, 2014 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine gelmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Alper KOLUKISA halen, Türkiye Belediyeler Birliği Ulaşım Komisyonu Üyeliği, UKOME ve Mevzuat Alt Komisyon Başkanlığı ve Muğla Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Kadir Kurtuluş

İstanbul Barosu Avukatı

Trafik Denetimlerinde Yeni Yaklaşımlar Oturumu Panelisti

Avukat Kadir Kurtuluş, İstanbul Barosunun üyesi ve Kurtuluş & Partners Law Firm kurucu avukatıdır. Türk Patent Enstitüsü nezdinde 1545 sicil nolu Marka Vekili ve Adalet Bakanlığı 298 sicil nolu arabulucusudur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Kurtuluş. Cambridge’de dil eğitimi almasının akabinde 2010 yılında İngiltere Trinity St. David Üniversitesinde MBA (Master of Business Administration) yapmıştır.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Lisanslı Melek Yatırımcı (Angel Investor) olan Kadir Kurtuluş, almış olduğu Melek Yatırımcı Lisansı ile Melek Yatırımcı Ağı’na katılmış, çeşitli projelere yatırımlar sağlamış, mentorluk yapmıştır ve yeni nesil girişimcilik projelerini desteklemektedir.

Alpay Lök

FRENTEKNİK

Karayolu Trafik Güvenliği Perspektifinde Yeni Nesil Araçlar Ve Otomotiv Sanayi Oturumu Panelisti

28.07.1957 ‘de Manisa’da doğdu. 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesinde “Makine Mühendisi” ve 1984 yılında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde “Makine Yüksek Mühendisi” bölümlerinden mezun oldu. Koç Holding AR-GE Otomotiv Bölümü’nde “Proje Mühendisi”, Knorr Bremse Türkiye İrtibat Bürosunda “Türkiye Delegesi”olarak çalıştıktan sonra 1990 yılında FRENTEKNİK’i kurdu. Frenlerle ilgili çalışmaları 1979‟da İ.T.Ü ‘de Lisans Bitirme Ödevi ile başlamış ve bugüne dek devam etmiştir. 1999- 2000 yıllarında frenlerle ilgili ECE R 13, ECE R 90 ve 71/320/EC teknik mevzuatlarının Türkçeye çevirisini yapmıştır. Fren, Kış Lastiği ve Araç Muayenesi konularında dergilerde yayınlanmış çeşitli makaleleri vardır. Evli ve bir çocuk babasıdır, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Zafer Hallı

TREDER

Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Bölümü Mezunudur. Altınyaldız Uzay Sistemlerinde Desinatör olarak meslek hayatına başlayan Zafer Halli, sırası ile İşdemir’de Şantiye Şefi, Koluman Otomotiv’de Kalite Yönetim Sorumlusu olarak görev aldı. TÜVTÜRK Taşıt Muayene İstasyonları’nda Kalite Yönetmenliği yapan Halli yine TÜVTÜRK’de İstanbul Operasyon Müdürü ve İstanbul Eğitim ve Kalite Müdürü olarak devam etti. 2016 yılından bu yana Koluman Motorlu Araçlar’da İş Süreçleri Geliştirme Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Selim Okutur

TOYOTA TÜRKİYE

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Selim Okutur, aynı üniversiteden Makine Mühendisliği Yüksek Lisans derecesine sahip. Otomotiv sektöründeki kariyerine Lassa’nın Ar-Ge Bölümü’nde Tasarım Mühendisi olarak başlayan Okutur, 2005 yılı sonuna kadar Brisa’da Ürün Geliştirme, Pazarlama ve IT alanlarında çeşitli pozisyonlarda başarılara imza attı. 2005 yılı sonunda Pazarlama Direktörü olarak Toyota’ya geçen Selim Okutur, halen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’de Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’nün yanı sıra Lexus markasının tüm operasyonlarının sorumluluğunu yürütmektedir.

Can Gökçe

Tofaş

Dr. Can Gökçe, 1980 Eskişehir doğumludur. Lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde sırasıyla 2002, 2005 ve 2015 yıllarında tamamlamıştır. 2004 yılında başladığı elektrikli araçlar, otomotiv mekatroniği, akıllı ve bağlanan araçlar konularındaki çalışmalarını 2009’a kadar Mekatro Ar-Ge firmasında Uzman Araştırmacı, 2009-2015 yılları arasında TOFAŞ Ar-Ge Elektrik-Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nde Araştırmacı, Araştırma Projeleri Koordinatörü ve Elektrik Enerji ve Kablo Sistemleri Yöneticisi olarak yürütmüştür. Halen TOFAŞ Ar-Ge’de Elektrikli Araç Projeleri Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Hakan Başargan

Mekatronik ve Elektrik-Elektronik Mühendisi

2011 yılında, HHY Anadolu Teknik Lisesi, Elektronik Teknolojisi bölümünden mezun olduktan sonra, Sakarya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’ne devam etmiştir. 1 senesini, Budapeşte’de bulunan Obuda Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, aynı zamanda Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne de başlamıştır. Bu iki bölümde eğitimine devam ederken, elektrikli araçların iletişimi ve hareket kontrolü üzerine çalışmalar yapmıştır. 2015 yılında, Toyota Türkiye’nin teklifi üzerine, stajyer mühendis olarak burada 11 ay çalışmıştır. 2016 yılında Mekatronik Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Macaristan/Budapeşte’ye taşınarak, Budapeşte Teknik Üniversitesi Araç ve Ulaştırma Kontrol Sistemleri yüksek lisans programına başlamış, burada “Otonom Araçların Yörünge İzleme Kontrolü” konusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Muharrem Açıkgöz

BSTB – Otomotiv Sanayi Dairesi Başkanlığı – Mühendis

1981 yılında Afyonkarahisar’da doğan Muharrem Açıkgöz, ilk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladı. 2004 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimine devam etmekte olan Muharrem Açıkgöz, İngilizce bilmektedir.

Muharrem Açıkgöz, 2005-2011 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Uzman olarak görev yapmış olup, 2011 yılından itibaren de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü Otomotiv Sanayi Dairesi Başkanlığında Mühendis olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Berna Kulaksız

Vodafone A.Ş. Kurumsal Çözümler Direktörü

E-Call (Acil Çağrı Sistemi)Oturumu Panelisti

1978 yılında doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. İş hayatına aynı yıl altyapı mühendisi olarak Telsim’de başladı. 2000 yılında operasyon mühendisliğine atandı. Burada Telsim mağazaları destek ekibine liderlik etti. Berna Kulaksız Telsim’de 2000 – 2002 yılları arasında sistem destek kıdemli mühendisliği, 2002 – 2004 yılları arasında ön ödemeli sistem destek mühendisliği yaptı. 2004 – 2008 yılları arasında Teslim/Vodafone’da ön ödemeli sistem destek uzmanlığı görevinde bulundu. Kulaksız, Aralık 2008’de Vodafone’da VAS operasyon müdürlüğüne atandı ve 2010 yılı başına kadar operasyon müdürlüğünü sürdürdü. Ocak 2010 – Mayıs 2010 arasında hizmet çözüm yöneticiliği, Mayıs 2010 – Mart 2012 arasında kurumsal çözüm yöneticiliği yaptı. Berna Kulaksız, 2012’nin Mart ayından bu yana 13 yıllık Telsim ve Vodafone deneyimi ile Vodafone’da kurumsal çözümler kıdemli müdürü olarak görev yapıyor.

Çağdaş Tanrıöver

Türk Telekom A.Ş. Ürün ve Servis Geliştirme Direktörü

Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde yüksek lisansını ise İngiltere Lancaster Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde, Dağıtık Etkileşimli Sistemler konusunda tamamlayan Çağdaş Ozan Tanrıöver, Netaş’ta Yazılım Mühendisi, Alcatel-Lucent’te Kıdemli Yazılım Mühendisi ve Kıdemli Entegrasyon Mühendisi olarak çalıştı. Sonrasında Kron Telekomünikasyon Hizmetlerinin Kurucu Ortağı ve Operasyon Başkanı ve Whizcomm firmasının Kurucu Ortağı faaliyetlerini sürdüren Tanrıöver, 2015 yılında yine Netaş’ta Teknoloji ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştı. Şubat 2017’den beri Türk Telekom A.Ş.’de Teknoloji Grubu, Ürün ve Servis Geliştirme Direktörü olarak devam ediyor.

Yaşar Taşkın Koç

TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkanı
Yaşar Taşkın Koç, 1965 yılında Ankara’da dünyaya geldi. ODTÜ Tarih bölümünde İngilizce hazırlık okuyan Koç, daha sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon bölümünde tamamladı. 

1984’te Ulus gazetesinde mesleğe başlayan Koç, gazetecilik, televizyon muhabirliği ve editörlük yaptı. Koç 2000-2003 yılları arasında Kanal 7 Ankara İstihbarat Şefliğinin ardından, Ekim 2003 tarihinde TV 5 Ankara Temsilcisi oldu.

Uzun yıllar Kanal 24 Televizyonu’nun Ankara Temsilciliği görevini yürüten Yaşar Taşkın Koç, ilk belgeselini İstiklal Madalyası üzerine çekti. “Onların Öyküsü” İstiklâl Madalyası Belgeselinin 400 sayfalık kitabını da kaleme alan Koç, işadamı ve siyasetçi Nuri Demirağ’ın hayat hikâyesinin anlatıldığı 35 dakikalık bir belgeselin de senaryo yazarı ve yapımcısıdır.

24’te de Keşke Olmasaydı belgesel dizisinin ilk 2.5 yılındaki yakın tarihe ilişkin yaklaşık 30 dosyanın yapımında yer aldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hayat hikayesi, Çanakkale, Son Meclis, Endülüs, Erdem Beyazıt biyografisi, Türkiye’de Seçimler, El-Cezire televizyonu için “2002-2008 arası Türkiye”, Kardemir, Seka gibi çok sayıda belgeselde çalıştı. Belgesel dalında Türkiye Yazarlar Birliği, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Avrupalı Gazeteciler Derneği dahil ödüller aldı.

Son çalışması merhum başbakan Adnan Menderes’in hayat hikayesinin anlatıldığı “Ali Adnan-Başvekil” isimli yapım.

Yaşar Taşkın Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yasemin Usta

Trafikte Haklarım Derneği Kurucu Başkanı

Trafikte Haklarım Derneği – Trafikte Saygı ve Empati Semineri Konuşmacısı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü Mezunudur. Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünde tez aşamasında yüksek lisans öğrencisidir. Profesyonel iş deneyimini pazarlama uzmanı, ürün yöneticisi olarak özel sektörde aldığı görevler ile kazanan Usta, eğitim ve iş hayatının yanı sıra birçok sosyal topluluk ve sivil toplum kuruluşunda etkin görev aldı. 2012 yılında kuzeni Gökhan Demir’i trafik kazasında kaybetmesi sonucunda özel sektördeki işinden hukuki süreçleri takip etmek için istifa etti. Trafik mağdurlarının bu süreçlerde ne gibi sıkıntılar yaşadıklarına şahit oldu ve 6 Mayıs 2012 tarihinde Trafikte Haklarım Derneğini kurdu.

Şirin Nur Yücel

DenizBank BAŞKENT-1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ-BİREYSEL BANKACILIK BÖLGE SATIŞ YÖNETMENİ

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (Örgün)/İİBF, İşletme Bölümü mezunu Şirin Nur Yücel, 2009-2011 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı 25’th Winter Universiade Turkey Direktör Yardımcısı olarak çalıştı. 2011 yılından bu yana Denizbank Başkent 1 Bölge Bireysel Bankacılık Yönetmeni olarak faaliyetlerini sürdüren ve İngilizce ve Almanca bilen Yücel, Boğaziçi Training Consulting-Yalın Üretim sertifikasına sahip.

Hünkar Urfalıoğlu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü Otomotiv Sanayi Daire Başkanı

1966 yılında Kayseri’de  doğdu.  İlk, orta  ve  lise öğrenimini  Kayseri’de tamamladı.  İ.T.Ü.  Makine Fakültesi lisan  programından  1987 yılında, yüksek lisans programını  1991 yılında  tamamladı.    1991  yılında   Savunma  Sanayi Müsteşarlığı’nda   Sözleşmeli Personel olarak  göreve  başladı.  1993 yılında  aynı  kurumda   Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı, 1996 yılında  Savunma Sanayii Uzman’lığına   atandı.   26  yıla  yakın görev  yaptığı  Savunma  Sanayi Müsteşarlığı’nda,  aralarında  “Kaideye Monteli   Stinger Sistemi Geliştirme  Projesi”,  “Modern Tank Projesi”,  “Leopard-1 Tankları İyileştirme Projesi”,    “Meltem-2 Deniz  Karakol  Uçağı  Projesi”,  “25 Ton  Sahil Güvenlik Projesi”, “ Tuzla  Sınıfı Yeni Tip Karakol Botu Projesi”  ve  “SSM Yeni Hizmet Binası  Projesi”nin de yer aldığı çok sayıda projede   Proje Müdürü  olarak  görev  yaptı. 1 Mart 2017  tarihinden itibaren  Bilim, Sanayi ve  Teknoloji  Bakanlığı  Sanayi Genel Müdürlüğü  bünyesinde   “Otomotiv  Sanayi Daire  Başkanlığı”  görevini yürütmektedir.

İlker Şahin

Ford Otosan

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu İlker Şahin, Ford Otosanda sırası ile Bakım Mühendisi, Motor Alan Bakım Ekip Lideri, Ürün geliştirme Mühendisi, ÜG devreye alma Mühendisi, PVT Ekip Lideri- Elektrik, Merkezi Bakım Müdürü olarak faaliyetlerini sürdürdü. İngilizce bilen Şahin 2009 yılından bu yana Ford Otosan Kocaeli Fabrikasında ÜG Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Ayhan Tözer

UDHB BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU BAŞKANLIĞI TEMSİLCİSİ

Ayhan Tözer, 1971 yılında Eskişehir’de doğdu. ODTÜ İktisat bölümünden lisans diplomasını alan Tözer; Gazi Üniversitesi İktisat, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları ve London School of Economics (LSE) Finans-Muhasebe bölümlerinde yüksek lisansını tamamlamış olup, doktora tez çalışmasına ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları bölümünde devam etmektedir. Tözer, ilk olarak lisans eğitimi esnasında burs aldığı Türkiye Selüloz ve Kâğıt Fabrikaları (SEKA) Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı. Daha sonra Hazine Müsteşarlığı’nda Hazine Uzman Yardımcısı ve Hazine Uzmanı olarak çalıştı. Müteakiben, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda Bilişim Uzmanı, Bilişim Baş Uzmanı ve Posta Hizmetleri Çalışma Grubu Başkanı görevlerinde bulundu. Halen, aynı Kurumda Daire Başkanı olarak çalışmaktadır.

Prof.Dr. Oğuzhan URHAN

Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı

EVSTEK Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. Kurucusu ve Genel Müdürü

OSS (Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri) Derneği Dijital Takograf Komisyonu Üyesi

1980 yılında Erzurum’da doğan Oğuzhan Urhan, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 2001, 2003 ve 2006 yıllarında Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü‘nden almıştır. Lisansüstü öğrenimi boyunca aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

2006-2007 yıllarında Güney Kore’de bulunan Chung-Ang Üniversitesi‘nde misafir öğretim üyesi (visiting professor) olarak lisansüstü seviyede ders verip, Koreli araştırma ekibi ile ortak araştırma çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başlayıp, 2009 yılında doçent, 2015 yılında profesör unvanını almıştır.

Prof. Dr. Oğuzhan URHAN, 2011 yılından beri dijital takograf sistemi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Kendisi bu süreçte ülkemizdeki ilk yerli ve milli dijital takografın tasarımını yapmış, 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı’nda kurmuş olduğu EVSTEK Bilişim Teknolojileri Ltd.Şti. isimli şirketi ile yine ülkemizdeki ilk yerli ve milli dijital takograf veri indirme ve analiz sistemini geliştirmiştir.

Dr. J. Binbaşı Serkan Gönen

J. Gen. Kom.

1979 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Maltepe Askeri Lisesisinde aldı. 2002 yılında Kara Harp Okulundan mezun oldu. 2006 yılında arasında Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programını dereceyle bitirdi. 2006-2014 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığında muhabere subayı olarak görev yapmıştır. Eylül 2014’te Gazi üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgi Güvenliği Mühendisliği Ana Bilim Dalında Doktora eğitimi görmeye hak kazandı. “PLC ile Yönetilen Akıllı Şebekelerin Siber Güvenliği” konusunda tez aşamasındadır. “Bilgi Toplumuna Geçiş ve Siber Güvenlik”, “Bilişim Alanında İşlenen Suçlar Üzerine Bir İnceleme” konulu iki ulusal makalesi ve “Endüstriyel Kontrol Sistemlerinde Siber Güvenlik: PLC Güvenliği Üzerine Bir İnceleme” konulu bir bildirisi bulunmaktadır. Ağlara Sızma Testi ve Beyaz Şapkalı Haker sertifikası (GPEN) bulunmaktadır. Halihazırda Jandarma Genel Komutanlığında siber güvenlik kısım amiri olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

He was born in 1979 in Ankara. He took his high school education at Maltepe Military High School. He graduated from the Military Academy in 2002. In 2006 he graduated from the Defense Science Institute of the Military Academy of Science with a Master’s Degree in Technology Management. Between 2006-2014, he worked in CIS Department of Turkish Gendarmeria as a communication officer. In September 2014 he started PhD Education at Gazi University. He is working on “Cyber Security of Smart Grid Controlled by PLC” subject in his thesis. He has two national articles on “Transition to Information Society and Cyber Security”, “An Investigation on Crimes committed in Information Area” and three memorandum on “Cyber Security in Industrial Control Systems: An Investigation on PLC Security”, “Endüstriyel Kontrol Sistemi Çalışanlarında Bilgi Güvenliği Farkındalığı” and “4650 kVA Kurulu Güce Sahip Bir Enerji Dağıtım Sisteminin ETAP Programı ile Analizi”. He has an international Penetration Tester certificate from SANS Institute (GPEN). He is currently serving as a chief security officer in the public institution. He is married and father of two children.

Erkan Çölkuşu

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Mühendisi

1979 yılında Edirne’de doğan Erkan Çölkuşu, lise öğrenimini Afyon Süleyman Demirel Fen Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. İş hayatına havacılık sektöründeki Walter Dittel Luftfahrgeratebau GmbH şirketinde Test ve AR-GE bölümünde başladı. 2003-2010 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de Uzman olarak görev yapmış olup, bu süreçte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve NATO’nun Askeri ve Sivil Haberleşme Projelerinde yurtiçi ve yurtdışında çalışma imkanı buldu. 2010 yılından itibaren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Denetim, Kontrol ve Araç Muayene Dairesi Başkanlığında Mühendis olarak görev yapmakta olup, karayolu üzerinde ve yol kenarındaki denetim ve kontroller, karayolu trafik güvenliği, akıllı ulaşım sistemleri, araç muayeneleri konularındaki çalışma ve projelerde görev almaktadır. İngilizce ve Almanca bilen Erkan Çölkuşu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Öznur Yılmaz

TOBB Uzmanı

1981 yılında Malatya’da doğan Öznur Yılmaz, ilk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 2003 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 2015 yılında TOBB ETÜ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans yapmaya başladı. “Ülkemizde Lojistik Köy Yer Seçimi Probleminin Ayrık Tercih Modelleme ile Çözülmesi” adı altında tez çalışmalarına devam etmektedir. 2004 yılından bu yana TOBB’da çalışmakta olan Yılmaz, Sayısal Takograf Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulması da dahil olmak üzere projenin başından beri aktif görev almakta olup, TOBB bünyesinde sayısal takograf ile ilgili bütün çalışmaları takip etmektedir. Bir kız çocuğu annesi olan Yılmaz, İngilizce ve temel düzeyde Almanca bilmektedir.

Nurhan Tüfekçioğlu

Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı

Lisansını Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyat Bölümünde tamamlayan Nurhan Tüfekçioğlu yükseklisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi, AB Uluslararası İlişkiler ve Louvain Universitesi (Belçika)  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, AB Uluslararası İlişkilerde tamamladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği Uzmanı olarak çalışma hayatına başlayan Tüfekçioğlu sırası ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, Şube Md.V.,  İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Ulaştırma Bakanları Avrupa Konferansı Sekreteryası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, İzin/Geçiş Dairesi ile Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanı görevleri aldı. Fransızca ve İngilizce bilen Tüfekçioğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı V. Olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Gündüz Şengül

UDHB Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı V.

Gündüz Şengül, Hacettepe Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1987 yılında Türk Telekom Genel Müdürlüğü İşletme Dairesi Başkanlığında mühendis olarak göreve başlamıştır. 2001 yılında aynı yerde Network Trafik Grup Başmühendisliği görevine atanmıştır. 2003 yılında da Türk Telekom Rekabet ve Regülasyon Dairesi Başkanlığı’na atanmıştır.

2006 yılından itibaren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğünde önce Araştırmacı sonra da Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

2017 Ocak ayından itibaren de Haberleşme Genel Müdür Yardımcılığını vekâleten yürütmektedir.

J. Albay Mete Özcan

Albay

1970 tarihinde doğdu. 1996 yılında Jandarma Subay Okulundan Teğmen rütbesiyle mezun oldu. Jandarma teşkilatının değişik birimlerinde görev yaptı. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi “Trafik Planlaması ve Uygulaması” dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen J.Gn.K.lığı Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığında J.Albay rütbesiyle şube müdürü olarak görev yapmaktadır.

Enver Yeniçeri

TŞOF Genel Sekreteri

Lisansını Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yapan Enver Yeniçeri, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Siyaset Bilimi alanında master yaptı. Çalışma hayatına Ankara Özel Arı Lisesinde öğretmen olarak başlayan Yeniçeri, daha sonda MEB Talim ve Terbiye Kurulunda inceleme ve program uzmanlığı yaptı. MEB’de iki ulusal proje olan “okuma saati” ve Fatih Projesinde fikir geliştirme ve uygulayıcı olarak görev aldı. Ulaştırma Bakanlığında çeşitli görevler alan Yeniçeri, TŞOF Genel Sekreteri olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Canbek Hurmoğlu

Kurucu Ortak – HED Akademi

Canbek Hurmoğlu, Ankara Üniversitesi Tarım Makinaları bölümünden mezundur.
HED Akademinin kurucu ortağıdır.
Hed Akademinin  bilgi kaynağı Alman Trafik Konseyi DVR dir ve DVR nin 1999 tarihinden beri akredite temsilcisi olarak kaza sayılarının azaltılması ve Emniyet Kültürünün oluşturulması için çalışmaktadır.
Canbek Hurmoğlu (HED Akademi); enerji Sektörünün önde gelen şirketlerinde; Nakliye Filoları için Araç ve Sürücü  standartlarının belirlenmesinden  verimli yönetilmesine kadar ki alanda, Danışmanlık ve Eğitmenlik yaparak,  derin bilgi ve deneyime sahip olmuştur.
HED Akademi yurdumuzda inşa edilmiş BTC projesiyle başladığı Boru Hattı Yol Güvenliği Danışman ve Eğitim Firması deneyimine,  Dünyanın en önemli projelerinden TANAP boru hattı projesinin Lojistik partneri olma deneyimini de eklemiştir. Tüm çalışmalarını yüksek  trafik riskine sahip her yerde kazaların önlenmesi için yoğunlaştıran Canbek Hurmoğlu, çocuklara, gençlere ve korumasız trafik kullanıcılarına yönelik sosyal sorumluluk projelerine liderlik ve sponsorluk yaparak destek vermektedir. Yıllardır artarak devam eden Danışmanlık deneyimini;  Kazaların Önlenmesinde en önemli kaynak olan Trafik Kazası Sonrası Kök Sebep Analizleri ve çıktılarıyla pekiştirmektedir.   Hedefi ve tüm çabası;   Yol Güvenliği Farkındalığını arttırarak kazaların önlenmesine katkı sağlamaktır.

Perihan Aydın

İş Geliştirme Direktörü, Yönetim Kurul Üyesi ve Partner

Perihan Aydın, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğini takiben İstanbul Üniversitesinde Uluslararası İşletme okumuştur.
Denizcilik, Akaryakıt ve Madeni Yağ Sektörlerinde 20 yılı aşkın süre iş deneyimi edinmiştir.
BP ve Castrol şirketlerinde; Satış ve İş Güvenliği & İşçi Sağlığı konularında Yönetici olarak çalışmıştır.
Türkiye ve Uluslararasında pek çok proje ve çalışma grubuna lider, uygulayıcı, denetmen, eğitmen, danışman ve katılımcı olarak katkıda bulunmuştur.
2016 yılında Hed Akademiye; İş Partneri ve İş Geliştirme Direktörü olarak katılmıştır.
İş Güvenliği İşçi Sağlığı Uzmanlığı yanında, Onaylı Çevre Görevlisi, Trafik Kazalarında Bilirkişi, Trafik Kazalarında Kök Sebep Analisti, Amerikan Güvenlik Profesyonelleri Grubunun Global Eğitmen ve Danışmanıdır.
İş Güvenliği ve İşçi sağlığı konularında pek çok uluslararası akreditasyona sahiptir. Bu eğitimleri uzun yıllarda biriktirdiği iş deneyimiyle birleştirerek;
Firmalara sürdürülebilir ve verimli ISIG sistemleri kurmada, Emniyet Kültürü oluşturma ve geliştirmede; Denetçi, Danışman ve Koç olarak destek olmaktadır.
Mesleği konusundaki profesyonel bakış ve liderliğini; özellikle Trafik Güvenliği konusunda Gençleri Eğiterek ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Yaparak geliştirmeye devam etmektedir.

Semra Çetinkaya

TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) Başkanı

02.01.1962 İstanbul doğumlu olan Semra Çetinkaya öğretimini Almanya’da tamamladıktan
sonra Türkiye’ye dönmüş ve sigorta acenteliği açarak profesyonel iş hayatına atılmıştır. 1994 yılında
Adana’da iş seyahati sırasında geçirmiş olduğu trafik kazasından sonra yanlış ilk yardım
neticesinde omurilik felçlisi olmuş ve yaşamını engelli bir birey olarak devam ettirmek zorunda kalmıştır.
1998 yılında kurulan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin de kurucularından olan Semra Çetinkaya engelli hakları konusunda birçok çalışma yapmış, önlenebilir kazalar ve empati yoksunluğu konusunda eğitimler vermiş, ulusal ve uluslararası projelerde görevler üstlenmiştir. İki çocuk annesi olan Semra Çetinkaya şu anda halen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nde Genel Başkan Yardımcılığı yapmaktadır.

Necla Aksoy

MAPFRE Vakfı Türkiye Sorumlusu

Necla Aksoy İstanbul Üniversitesi Hukuk bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur. Ticaret ve Sigorta hukuku alanındaki 5 yıllık avukatlık deneyimin ardından 1998 yılında, yönetici adayı olarak MAPFRE Sigorta’ya katılmıştır.

12 yıl Nakliyat, Oto Dışı gibi çeşitli branşlarda sigortacılık deneyiminin ardından Grup İlişkileri ve İş Geliştirme Departmanı Yöneticisi olarak çalışan Aksoy, 2010-2012 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak atanmış ve şirketin İnsan Kaynakları Departmanını kurmuştur. Aksoy, 2012 – 2016 yılları arasında MAPFRE Sigorta İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2016 yılından bu yana ise görevine İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Tüm insan kaynakları süreçlerinin yanı sıra eğitim-gelişim ve iç İletişim süreçlerinden sorumludur.

The Performance Coach Liderlik ve Mentorluk programını tamamlayan Aksoy, şirket içerisinde yönetici koçluğu da vermektedir.
Aksoy aynı zamanda Madrid’de bulunan MAPFRE Uluslararası Yönetim Gelişim Programı mezunudur.

İlgar Kamacı

Güvenlik ve İş Sürekliliği Uzmanı-Panel Moderatörü

2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan İlgar Kamacı, Güvenlik ve İş Sürekliliği Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2010-2016 yılları arasında Akut Eğitim ve Araştırma Enstitüsünde Eğitmen ve Danışman olarak çalışan Kamacı, öncesinde Simin İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Danışmanlık Hizmetlerinde İş Güvenliği Sorumlusu olarak görev aldı. ISO 22301 Business Continuity Management Systems Lead Auditor Sertifikasına sahip olan Kamacı, İngilizce bilmektedir.

Mert İntepe

Adalet Bakanlığı Trafik Kazları Bilirkişisi & Uluslararası Yol Emniyet Uzmanı

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişki mezunu olan  Mert İntepe, 1990 yılında Türkiye’de Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitimleri üzerine  eğitimler veren Hed Akademide eğitmenliğe başlamıştır. ‘’Türkiye trafiği için ‘’ kendi imzası ile profesyonel şirketi adına işler yapmış BP, Botaş,  BTC projesi, Shell, Petrol Ofisi gibi firmalara uluslararası standartlarda eğitim modülleri geliştirmiş ve uygulamıştır.
2011 yılında Yol güvenliği, güvenli ve ekonomik sürüş eğitiminin artık sektör olması gerekliliğine inanarak Adex Akademi’yi kurmuştur.
Mert İntepe, güvenli sürüş teknikleri ile güvenli trafik bilincinin topluma kazandırılmasında, karşılıklı  saygı ve hoşgörü esaslarına dayanan, can güvenliğinin önemsendiği çağdaş bir trafik ortamının sağlanması,  ihtiyaca göre doğru ve kaliteli eğitimlerle yol güvenliğinde etkin ve kabul gören bir kurum olma vizyonunu  Adex Akademi ’ye kazandırmıştır.
Bu vizyonla danışmanlık modülleri, güvenli sürüş eğitim programları, off-road eğitimleri, anti skid roll-over eğitimleri, anti-skid eğitimleri, ekonomik sürüş eğitimleri, drift eğitimleri, personel işe alım, yol risk analizleri  konusunda Türkiye’nin sektöründe öncü firmaları olan Turkcell, Vodafone, Shell&Turcas, OMW Petrol Ofisi, Opet, Bridgestone, Aygaz, Güvenok, Nestle, Çayeli Bakır İşletmeleri, İETT  gibi pek çok kuruluşa eğitimler vermektedir.

Özgür ŞENER

HED Akademi Trafik Güvenliği Eğitim ve Danışmanlığı Yönetici Direktör

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan Özgür Şener, 2015 yılında Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği bölümünü tamamladı. Hali hazırda Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sürdürülebilir Büyüme ve Kalite Yönetimi master programına devam etmektedir.
Profesyonel iş hayatının 13 yıl gibi önemli bir bölümünde TNT Express’te çalışmıştır. Şirketin farklı departmanlarındaki görevlerinin ardından son olarak 2010-2016 yılları arasında İnsan kaynakları departmanına bağlı olarak İş Sağlığı Güvenliği, Kalite Yönetim Sistemleri ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmıştır. 2016 yılı sonundan itibaren HED Akademi firmasında Yönetici Direktör olarak görev yapmaktadır. Her gün 20 insanımızın hayatını kaybettiği, 800 insanımızın yaralandığı trafik kazalarının önlenmesini kendisine en büyük kişisel hedef olarak koymuştur. Özgür Şener çalıştığı şirketler bünyesinde, bir çok sivil toplum kuruluşu ve dernekler ile birlikte toplum sağlığı, iş sağlığı güvenliği ve çevre alanlarında sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır.

Celal Tolga İmamoğlu

Yol Güvenliği Projeleri Yöneticisi

WRI Türkiye ekibine, Şubat 2013 tarihinde katılan, Celal Tolga İmamoğlu, toplu taşıma sistemleri BRT sisstemleri, bisiklet altyapısı ve yol güvenliği konuları üzerinde çalışmatadır. Türkiye’deki bir çok şehir de, Gana Akra ve Etiyopya Addis Ababa’da çeşitli ulaştırma sistemleri için yol güvenliği ve sürdürülebilir ulaşım odalı projeler yürütmektedir.50’den fazla yol güvenliği incelemesi ve 20’in üzerinde yol güvenliği denetim çalışması bulunmaktadır.

GALATASARAY Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimi Yıldız Teknik İnşaat Fakültesinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinde alarak Ulaştırma Yüksek Mühendisi oldu. İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek lisansı sırasında Earthwork and Railway Engineering dersinin asistanı olarak üniversitede görev aldı. Atık lastik katkılı asfalt kaplamaların karayolu trafik gürültüsünü sönümlemedeki etkilerini inceleyen yüksek lisans teziyle ulaştırma kaynaklı bir çevre kirliliği sorununu başka bir ulaştırma kaynaklı gürültü kirliliği için çözüm olabileceğini oluşturabileceğini vurguladı.

ENKA ‘nın Ukrayna’da yüklecini firma olduğu Shaktar Donetsk stadyum inşaatında saha mühendisi olarak görev yaptı. Projenin altyapı ve çelik çatı tasarımında görev aldı.

Hobileri arasında fitness yapmak, amerikan futbolu ve basketbol oynamak ve davul çalmak yer almaktadır.

Melih Halil Yalçınkaya

İş Sağlığı ve Güvenliği Proje Yöneticisi

22 Aralık 1976’da Ankara’da doğdu.

Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Fizik Bölümünü tamamladı.

2001 yılında iş hayatına Doğuş Kozmetik L’Oréal Bölümünde Satış Temsilcisi olarak başladı.

2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ ndan “Direksiyon Eğitimi Öğreticisi” ve 2010 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ ndan “ İş Güvenliği Uzmanı” belgelerini aldı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisansını 2014 ve Atatürk Üniversitesi Adalet Yüksekokulunu 2016 yıllarında tamamladı.

İş hayatına 2010 yılında adım attığı Turkcell’ de, A sınıfı İş güvenliği Uzmanı ve en son olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Proje Yöneticisi olarak devam etmekte.

Jesus Monclus

MAPFRE Vakfı Kazaları Önleme ve Yol Güvenliği Alanı Direktörü

Managing Director of the Prevention and Road Safety Area of Fundación MAPFRE, Jesús Monclús González

Education:
PhD in Industrial Engineering from Universidad de Zaragoza.
Master degree in Transport Safety from George Washington University (USA).

Main positions:
Managing Director of the Prevention and Road Safety Area of Fundación MAPFRE (since 2014).
Member of the Management Committee of Fundación MAPFRE (since 2014).

Previous positions:
Head of Safety Studies in the Area of Road Safety of Fundación MAPFRE (2013 to 2014).
Research Collaborator of the Area of Road Safety of Fundación MAPFRE (2010 to 2013).
National Representative of the Transport Management Committee of the 7th European Framework Program of Research and Innovation (2006-2013).
Chief Researcher of the Fundación Instituto Tecnológico de la Seguridad del Automóvil (Technological Institute Foundation of Vehicle Safety), FITSA (2003 to 2006).

Sarp Ertekin

Shell & Turcas Petrol AŞ

Kurumsal İş Sağlığı, Çevre ve Emniyet Müdürü
Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun olan Sarp Ertekin, 1999-2003 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli sektörlerde çalışmış, yine bu süre içerisinde Ohio’da bulunan Franklin Üniversitesinde Executive MBA programını tamamlamıştır. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Shell Türkiye’de Madeni Yağlar İkmal Zinciri Operasyonlarında İhracat Sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır. 2006 yılında Shell&Turcas (STAŞ) Ortak Girişim şirketinin kurulması ile birlikte sırasıyla İhracat Müdürü, Depo Operasyonları Yöneticisi, Lojistik Süpervizörü ve Lojistik Müdürü olarak görev yapan Sarp Ertekin şu anda Shell & Turcas Petrol A.Ş şirketinde Kurumsal İş Sağlığı, Çevre ve Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Hülya İnci

The Shell Company of Turkey

Avrupa ve Afrika Yol Emniyeti Müdürü
İTÜ Makine Mühendisliği bölümünden dereceyle mezun olan Hülya İnci, Marmara Üniversitesi’nde “Çağdaş İşletme Yönetimi” alanında yüksek lisans yaptı. 10 yıl Otomotiv sanayinde, 5 yıl Plastik sanayinde, kısa bir süre de Rusya’da tekstil sanayinde ve  çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalışan İnci, 2000 yılında Kurumsal İSEÇ (İş Sağlığı, Emniyet, Çevre) Müdürü olarak Turcas’a katıldı.
2006 yılında Shell&Turcas (STAŞ) Ortak Girişiminin kuruluşu sırasında, Değişim Yönetimi Müdürü olarak Geçiş Ekibi’nin üyesi olarak görev yapan İnci, 2008 yılında STAŞ’ın Kurumsal İSEÇ Müdürü ve İkmal Dağıtım İSEÇ Müdürü pozisyonlarına getirildi. 2011 yılında, yeni kurulan Downstream Yol Emniyeti grubunda, Avrupa Yol Güvenliği Müdürü olarak göreve başladı ve bu grubun bir yöneticisi olarak, tüm dünyada Shell’in yol emniyeti performansını geliştirmek amacıyla çalıştı. Hülya İnci halen Shell Avrupa ve Afrika Yol Emniyeti Müdürü olarak görev yapıyor.

Taner Güler

The Shell Company of Turkey

Madeni Yağlar Tedarik Zinciri Avrupa -Afrika Bölgesi Yol Emniyeti Müdürü

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Taner Güler, iş hayatına 2005 yılında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş Lojistik Bölümünde başlamıştır. Parça ve araç lojistiği alanında 2011 yılına kadar Ford çatısı altında değişik projelerde görev yapmış olup aynı zamanda 6-Sigma Green Belt sahibidir. 2011 Eylül – 2015 Eylül dönemi arasında Shell&Turcas Madeni Yağlar Tedarik Zinciri bölümünde Lojistik Süpervizörü ve Lojistik Müdürü olarak görev yapmıştır. Son 2 yıldır Shell Madeni Yağlar Tedarik Zinciri Avrupa – Afrika Bölgesi Yol Emniyeti Müdürü olarak çalışmaktadır. Hedef Sıfır’a erişmek amacıyla sorumluluk alanındaki tüm lojistik firmalarının yol emniyeti bilincinin arttırılması ve yol emniyeti standartlarının denetlenmesi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Burcu Güdü Öztürk

The Shell Company of Turkey

Akdeniz Ülkeleri Yol Emniyeti Lideri

Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olan Burcu Güdü Öztürk, meslek hayatına 2000 yılında The Shell Company of Turkey Ltd. Derince Tesislerinde İSEÇ (İş Sağlığı, Emniyet, Çevre) Mühendisi olarak başlamıştır. 2006 yılında Shell&Turcas (STAŞ) Ortak Girişim şirketinin kurulması ile birlikte sırasıyla, 3 yıl Perakende Satışlar , 2 yıl da Ticari Akaryakıtlar İSEÇ Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2011 yılında yeni bir oluşumla birlikte Downstream Küresel Ticaret organizasyonunda Akdeniz Ülkeleri Satış & Pazarlama İSEÇ Uzmanı olarak görev yapmaya başlamış, 2014 yılı itibarı ile de mevcut görevine ek olarak Orta Doğu Ülkeleri Satış & Pazarlama İSEÇ Uzmanlığı rolünü de üstlenmiştir. 2016 Mayıs ayı itibarı ile de Downstream Yol Emniyeti grubunda Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz Ülkeleri Yol Emniyeti Liderliği görevini devralmıştır. Sorumlu olduğu ülkelerdeki tüm karayolu taşıma operasyonlarında (ürün ve personel taşımacılığı),  ilgili ülke kanunlarına ve Shell standartlarına uyumun sağlanması, denetlenmesi ve yol emniyeti kültürünün arttırılması konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Ayhan Gökdemir

Adex Akademi

Yönetici, Uluslararası Yol Güvenliği Uzmanı, Otomotiv Bilirkişisi

Almanya Köln Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 1997 yılında Yüksek Makine Mühendisi mezunu olan Gökdemir, 1998 – 2009 yılları arasında Daimler AG/Mercedes-Benz markasında Almanya, Türkiye, İngiltere ve Dubai’de farklı görevlerde aktif rol almıştır. Satış & Pazarlama, Bayi Yapılandırma, Profesyonelleştirme ve Eğitim bölümlerinde Yönetici ve Üst Düzey Yönetici olarak başarılı projelere imza atmıştır. 2010 yılında Otomobil ve Ağır Vasıta kullanıcılarına Yol Güvenliği, Güvenli & Ekonomik Sürüş Eğitimleri ve Danışmanlık faaliyetleri gösteren AdexAkademi’yi çocukluk arkadaşı Mert Intepe ile birlikte Türkiye’de faaliyete geçirdi. AdexAkademi Trafik Bilincini arttırmak ve Trafik Kazalarını önlemek için Eğitim ve Koçluk programları yanında Devrilme ve Çarpma Emniyet Kemeri Simülatörleri, Devrilme Eğitim Tankeri ve benzeri ekipmanlar ile farklı program ve etkinlikler yapmaktadır. Gökdemir 2014 yılından itibaren Otomotiv alanında yeminli Bilirkişi, 2016 yılında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olup birçok Güvenli Sürüş, Eğitim ve Denetim alanlarında Uluslararası sertifikalara sahip. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Gökdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.