Open/Close Menu Türkiye'nin En Büyük Trafik Güvenliği Etkinliği

Ark Pres firması inovatif ürünlerinden biri olan Belt Check markası ile 7. Karayolu Trafik ve Güvenliği Sempozyumu ve Fuarında yerini alıyor.

Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı, 17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında, Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde, 7. kez ziyaretçilerine kapılarını açacak.

T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen etkinlik, yurt içi ve yurt dışından satın alma heyetlerinin yanında birçok Büyükşehir Belediyesinin de katılımı ve Ekspotürk’ün organizasyonu ile gerçekleşecek.

Trafik güvenliği, kamu güvenliği ve güvenli şehirler konseptleri ile hazırlanan etkinlik, ikinci uluslararası katılımlı Güvenlik Sistemleri, Kamu Güvenliği ve Siber Güvenlik Fuar ile eş zaman ve mekanda yapılacak.

Trafik ve güvenlik konularında altyapı, güvenlik, trafik yönetimi, park, trafik bileşenleri, iletişim, kontrol odaları, anti terör, entegre sistemler, alarmlar, siber güvenlik, savunma destek ve araç güvenliği alanlarında faaliyet gösteren firmaların katıldığı fuar, 8 bin metrekare alanda düzenlenecek.

Sektörün prestijli firmalarının ilgi gösterdiği 7. Karayolu Trafik ve Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı’nda, emniyet kemeri üreticisi Ark Pres, inovatif ürünlerinden biri olan Belt Check markası ile yerini alıyor.

TSE ve TÜV CERT gibi kalite güvence belgelerinin yanı sıra global otomotiv endüstrisi için yüksek bir standart olan ISO TS 16949: 2002 Belgesi ile Çevre Yönetimi Sistemi olan ISO 14001: 2004 Belgesine sahip olan Ark Pres, “Hayata kilitlenin” sloganı ile uluslararası standartlarda emniyet kemeri üretiyor.Ark Pres’in iddialı bir markası olan Belt Check® ise emniyet kemeri kontrol takip ve araç içi bilgi toplama sistemi araç içindeki yolcuların güvenliği için tasarlanmış bir sistem.

Yolcu koltuklarına monte edilen sensör ve kilit mekanizmasına yerleştirilen mikro anahtar ve algılayıcı modüller sayesinde ana ünite ile kablosuz olarak bağlantı sağlayan Belt Check® sistemi ile araç içindeki yolcuların tümümün seyahat boyunca kemerlerini takıp takmadıkları SOR sistemi ile kayıt altına alınabiliyor ve raporlanabiliyor.

Belt Check® sistemi ile araç seyir halindeyken hangi koltukta hangi yolcu kemerinin takılı olup olmadığı, hangi koltukların boş olduğu, kaç yolcu taşıdığı, seyrini ne kadar zamanda tamamladığı, hangi zaman diliminde ne kadar hız ile seyredildiği konularında bilgi alınabiliyor.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2017 Trafik Fuari